Umowa rezerwacyjna mieszkania – jak sama nazwa wskazuje – ma za zadanie zarezerwować na określony czas dany lokal, ewentualnie również garaż, miejsce postojowe albo komórkę lokatorską, aby nikt inny w tym czasie ich nie zakupił. Dobrze skonstruowany dokument powinien chronić zarówno interesy sprzedającego, jak i przyszłego nabywcy. Zazwyczaj jednak pismo przygotowuje zespół prawników dewelopera, więc co do zasady ta strona jest lepiej zabezpieczona prawnie. Dlatego też, aby zyskać gwarancję, że umowa nie zawiera żadnych niekorzystnych zapisów, a rezerwacja mieszkania odbywa się w pełni bezpieczny dla kupującego sposób, warto skorzystać z usług firmy Sprawdzone Lokum.

Umowa rezerwacyjna w Tarnowie – szczegółowa analiza specjalistów

Oferujemy kompleksową analizę umów rezerwacyjnych z deweloperami w mieście Tarnów. Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w branży, dzięki czemu zapewniamy pełen profesjonalizm, terminowość oraz rzetelność usług. Działamy, opierając się o aktualne przepisy. Doskonale wiemy, na jakie elementy dokumentu oraz zapisy zwrócić szczególną uwagę. Doradzamy, które paragrafy najlepiej wykreślić, ponieważ są niewskazane, a nawet szkodliwe dla Klienta, a jakie fragmenty dopisać celem lepszego zabezpieczenia jego interesów. Zwracamy uwagę na takie kwestie jak m.in. zaliczka, maksymalna wysokość zadatku czy też prawa i obowiązki obu stron.

Dane kontaktowe

Już dzisiaj zarezerwuj swój termin!

W zakres naszych usług wchodzi nie tylko zwykła umowa rezerwacji mieszkania, ale również umowa rezerwacyjna z elementami umowy przedwstępnej w mieście Tarnów. Pierwszy rodzaj dokumentu daje nabywcy możliwość wycofania się w dowolnym momencie z transakcji, drugi z kolei jest wiążący i zobowiązuje go do podpisania kolejnej, właściwego już kontraktu ze sprzedawcą.

Dzięki naszej wiedzy, kompetencjom oraz umiejętnościom szerokie grono Klientów podpisało bardzo korzystne dla nich dokumenty, chcąc zarezerwować mieszkanie albo dom w Tarnowie.

Umowa rezerwacyjna mieszkania wzór

Umowa rezerwacyjna z deweloperem to termin niemający swej definicji prawnej, co oznacza, że nie można mówić o określonym, uniwersalnym schemacie, według którego pismo musi być sporządzone. Istnieje jednak zbiór konkretnych informacji i wytycznych, które zaleca się zamieścić w dokumencie takim jak umowa rezerwacyjna mieszkania Wzór powinien umożliwiać jak najdokładniejsze określenie ważnych dla obu stron transakcji kwestii, skutecznie zabezpieczających ich interesy.

W kontrakcie należy zawrzeć przede wszystkim szczegółowe dane dotyczące rezerwowanej nieruchomości, takie jak powierzchnia, adres lokalu, numer księgi wieczystej. Ważne są dokładne dane osobowe i adresowe nabywcy oraz sprzedawcy (imię, nazwisko, numer dowodu osobistego lub PESEL, miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy). W umowie powinny znaleźć się też konkretne informacje na temat wszystkich obowiązkowych opłat, takich jak m.in. całkowita kwota zakupu lokum, maksymalna wysokość zadatku czy opłata rezerwacyjna. Niezbędny element to również harmonogram płatności oraz numer rachunku bankowego, na który należy przelać kwotę, ewentualnie także potwierdzenie otrzymania pieniędzy przez odbiorcę, jeśli pieniądze zostały np. przekazane osobiście w formie gotówkowej. Najlepiej, aby umowa rezerwacyjna sporządzona w Tarnowie zawierała oświadczenie właściciela lokalu o tym, że na nieruchomości nie ciążą żadne zaległości finansowe ani prawa osób trzecich. W przypadku mieszkań z rynku pierwotnego obciążonych tzw. kredytem deweloperskim zaleca się zapisanie informacji o bezciężarowym wydzieleniu lokalu. Ponadto należy wskazać miejsce i datę zawarcia, a w przypadku umowy rezerwacyjnej z elementami umowy przedwstępnej – również termin podpisania umowy deweloperskiej. Trzeba pamiętać o pełnym podpisie nabywcy i sprzedawcy na ostatniej stronie dokumentu, jak również parafkach na wszystkich wcześniejszych.

Dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty?

Osoby, które nie mają na co dzień do czynienia z dokumentami rezerwacyjnymi, mogą napotkać spore trudności z właściwym zrozumieniem niektórych zapisów, znalezieniem niepotrzebnych czy wręcz szkodliwych paragrafów. Dlatego też w takich przypadkach wskazane jest skorzystanie z usług naszej firmy. Gwarantujemy staranne, kilkukrotne przeanalizowanie oraz zaopiniowanie umowy. Dzięki dużej wiedzy i odpowiedniemu wykształceniu możemy wskazać wszystkie zbędne fragmenty, a także zaproponować takie, które skuteczniej ochronią naszego Klienta. Zapewniamy ponadto korzystne ceny, terminową realizację zleceń oraz fachową pomoc doradczą ekspertów. Współpraca z nami w zakresie sprawdzenia umowy rezerwacyjnej mieszkania albo domu to polecane rozwiązanie dla wszystkich osób zainteresowanych zakupem nieruchomości.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zadzwoń do nas:

lub skontaktuj się z naszymi specjalistami