Co musi zawierać umowa deweloperska w Krakowie?

Każda osoba kupująca mieszkanie powinna przemyśleć, jak najlepiej podejść do tego tematu. Zanim zatwierdzi się umowę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Powinno się wiedzieć, że umowa deweloperska składa się z kilku ważnych punktów, które zostały wskazane w ustawie z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu lub domu jednorodzinnego. Zgodnie z prawem umowa developerska w  Krakowie, jest umową, która zobowiązuje dewelopera do przełożenia na nabywcę prawa do odrębnej własności lokum mieszkalnego, wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej lub obiektu mieszkalnego jednorodzinnego umiejscowionego na nieruchomości gruntowej będącej w wieczystym użytkowaniu nowego właściciela. Nabywca obliguje się do przekazania na rzecz sprzedawcy ustalonej kwoty. Przedstawione punkty to wyłącznie ogólne rady, co na pewno powinno znaleźć się w umowie z deweloperem. Kraków jest miejscem, gdzie cały czas zawierane są umowy deweloperskie, jednak wielu ludzi wciąż nie potrafi odpowiednio podejść do tematu. W związku z tymi wątpliwościami nasza firma stara się pomagać w tym trudnym zadaniu wszystkim zainteresowanym.

Dane kontaktowe

Już dzisiaj zarezerwuj swój termin odbioru!

Umowa z deweloperem w Krakowie — jak nie dać się oszukać?

Zdarzają się deweloperzy, którzy nie są uczciwi wobec swoich klientów, lub nie wiedzą, jak powinna być przygotowywana umowa z developerem. Kraków to nie jedyna miejscowość, w którym dochodzi do tego typu zaniedbań. Niektóre firmy stosują nieuczciwe sposoby działania służące do wprowadzenie klienta w błąd, aby na przykład wyciągnąć większe pieniądze za mieszkanie. Aby uniknąć problemów, polecamy korzystać z usług deweloperów, na podstawie poleceń znajomych oraz wybierać firmy deweloperskie o ugruntowanej pozycji na rynku. Jeśli firma, z którą zdecydują się Państwo współpracę, nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub przedstawia niezgodną z wcześniejszymi ustaleniami umowę deweloperską, to najlepiej jest porozmawiać z ekspertami, którzy potrafią przeanalizować umowę punkt po punkcie, rozwiać wątpliwości oraz zasugerować właściwe rozwiązania. Pragnąc ustrzec się nieprzyjemności, polecamy skorzystać z usług naszych ekspertów w dziedzinie sprawdzania umów deweloperskich.

Sprawdzanie umowy z deweloperem w Krakowie — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Własnoręczne sprawdzenie umowy zakupu nieruchomości do podpisania, często nie wystarczy do tego, po to, by czuć się komfortowo w sprawie podpisywanego dokumentu. Zdarza się, że jest to niezwykle skomplikowana kwestia dla tych, którzy na zazwyczaj nie mają powiązań z prawniczym żargonem i nie wiedzą za wiele na temat prawa dotyczącego nieruchomości. Nie każda osoba musi wyśmienicie znać się na ustawach dotyczących umów o sprzedaż nieruchomości, po to, aby móc je z powodzeniem podpisywać. Jeśli chodzi o sprawdzanie umów z deweloperem. Kraków jest jednym z miast, w którym oferujemy nasze usługi. Dajemy Państwu szansę wspólnego przeanalizowania pism przedłożonych przez firmę deweloperską oraz porównanie ich z tym, co było ustalone pomiędzy nabywcą a deweloperem nieruchomości. Wybierając taką usługę, jak sprawdzenie umowy z deweloperem w  Krakowie można przekonać się, czy deweloper zawarł w umowie wszystkie najważniejsze kwestie i ma w niej niczego, co mogłoby wzbudzać podejrzenia nabywcy. Dzięki wspólnemu sprawdzeniu pisma można także pojąć konstrukcję tego typu kontraktów.

Umowa deweloperska w Krakowie wzór — jak powinien się prezentować?

Jeśli chodzi o umowy deweloperskie w Krakowie, to wzór można bez trudu znaleźć w Internecie. Pomimo tego, że niektóre z nich mogą zostać wykorzystane jako inspiracja do stworzenia własnej umowy, to zawsze dobrze jest spytać się w tej kwestii jakiegoś znawcy tematu. Sprawdzone Lokum chętnie pomoże w sporządzeniu przykładowego pisma pomiędzy deweloperem i nabywcą. Pracujący dla nas eksperci wyjątkowo dobrze są obeznani w prawie dotyczącym nieruchomości i są zawsze na bieżąco z wytycznymi, jakie dotyczą tego rodzaju umów. Warto wiedzieć, że gotowe wzory zazwyczaj nie są najlepszym rozwiązaniem, a inwestycja w profesjonalną usługę jest dużo bezpieczniejszym sposobem. Dlatego, że mnóstwo osób potrzebuje fachowej analizy umowy deweloperskiej. Kraków jest miejscem, gdzie można z niej skorzystać. Nie ma jednego konkretnego wzoru umowy o sprzedaż lokum mieszkalnego, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że koniecznie powinna się w niej znaleźć informacja o stronach umowy, cenie sprzedaży, dacie i miejscu podpisania umowy oraz jakiekolwiek inne ustalenia między deweloperem a nabywcą.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług i do kontaktu z naszymi ekspertami, w razie jakichkolwiek pytań.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zadzwoń do nas:

lub skontaktuj się z naszymi specjalistami