Kupno własnego domu to pragnienie wielu ludzi. Zastanawiając się nad wyborem lokum w Tarnowie, mieszkania, które nas zainteresowały poddajemy dokładnej kontroli. Znalezienie lokalu, który odpowie na wszystkie nasze oczekiwania poprzedzone jest długimi poszukiwaniami na tarnowskim rynku wtórnym, jak i rynku pierwotnym w Tarnowie. Zakup nieruchomości związany jest także z dużym kosztem. W końcu, gdy już zdecydujemy się na konkretną ofertę, po miesiącach oczekiwań na lokal, przychodzi moment odbioru technicznego, następujący przed oddaniem mieszkania do użytku.  Podczas tego procesu przedstawiciel przedsiębiorstwa deweloperskiego wraz z przyszłym właścicielem przygotowują protokół, uwzględniający stan mieszkania i wszelkie potencjalne usterki, powstałe podczas budowy.

Dane kontaktowe

Już dzisiaj zarezerwuj swój termin odbioru!

Kiedy następuje odbiór techniczny budynku?

W sprawie jak odbiór techniczny domu, Tarnów to miasto, w którym obowiązuje takie samo prawo deweloperskie, jak w całej Polsce. Zgodnie z ustawą, oddanie lokalu odbywa się po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie, a dopiero po odbiorze technicznym przychodzi czas na zawarcie umowy przenoszącej własność na kupującego mieszkanie. Choć wedle przepisów samodzielny odbiór mieszkania deweloperskiego w Tarnowie to w pełni legalne działanie, w celu uzyskania dokładnej ekspertyzy, warto skorzystać z usług fachowca. Taka osoba dzięki swojej wiedzy oraz przy wykorzystaniu odpowiednich sprzętów wypunktuje wszystkie potencjalne mankamenty.

Odbiór mieszkania Tarnów – czemu dobrze skorzystać z usług specjalisty?

Powodów, dla których warto zasięgnąć rady eksperta jest kilka. Poniżej przedstawiamy zalety, przemawiające za skorzystaniem z pomocy fachowców.

  • Brak szczegółowej wiedzy o normach budowlanych, a także nieznajomość prawniczych wyrażeń działają na szkodę przyszłego właściciela lokum. Fragmenty konstrukcji, które z początku wydają się dobrze wykonane, w rzeczywistości mogą potrzebować poprawek. Takie usterki nierzadko biorą się z niekompetencji ekipy budowlanej.
  • Poszukując fachowca, takiego jak specjalista od odbioru mieszkań, Tarnów oferuje sporo wariantów. Doświadczony inżynier opanował wszystkie obowiązujące reguły i potrafi zweryfikować zastosowanie się do restrykcji. Planując odbiór techniczny mieszkania, Tarnów to miejsce, w którym spotkamy ekspertów, dzięki którym zdobędziemy całkowitą pewność, że odbierana nieruchomość będzie dokładnie skontrolowana.
  • Odbiory mieszkań w Tarnowie to dla niejednych przyszłych właścicieli wyjątkowo emocjonująca chwila. Uczucia, związane z zbliżającą się przeprowadzką mogą wpłynąć na umiejętność sprawdzenia stanu nieruchomości. Aby w przyszłości uniknąć utrudnień wiążących się z reperowaniem usterek, warto posłużyć się opinią osoby, która obiektywnie przeanalizuje wykonanie wybranych elementów wykończenia.
  • Umiejętny fachowiec ma świadomość gdzie rozpocząć sprawdzanie, zna błędy wykonywane przez zespoły budowlane i posiada niezbędne narzędzia, które ułatwiają, mu sporządzenie protokołu.

Odbiór mieszkania Tarnów – co należy sprawdzić?

Wybierając się na odbiór mieszkania od dewelopera w Tarnowie wyjątkowo ważne jest, żeby sprawdzić nieruchomość bardzo skrupulatnie. Odbiór nie ogranicza się jedynie do przeanalizowania czy ściany są pionowe, a posadzki równe. Ocenie poddaje się każdy centymetr mieszkania, a do sprawdzenia stosuje się specjalistyczny sprzęt taki jak kątowniki, mierniki wilgotności czy dalmierze laserowe. W kwestii jak odbiory mieszkań, Tarnów ma w ofercie specjalistów, którzy oceniają takie elementy jak:

  • zgodność lokalu z obowiązującymi w Polsce normami,
  • wilgotność i wentylację,
  • poziom i pion ścian, a także kąty styku
  • oraz wiele innych aspektów.

Odbiór techniczny mieszkania Tarnów – czemu specjalistyczna ocena jest tak istotna?

Lokale pozbawione wad wykonawczych występują wyjątkowo rzadko. Zwykle podczas odbioru pojawiają się niewielkie mankamenty. Nie warto ich bagatelizować, ponieważ w przyszłości możemy zostać zmuszeni do wykonania poprawek na własny koszt. W sprawach jak odbiory mieszkań Tarnów to miasto, w którym dokładna ekspertyza stanu lokalu jest normą. Taka weryfikacja umożliwia przede wszystkim na uniknięcie późniejszych kłopotów z ewentualnymi naprawami. Sporządzenie protokołu z uwzględnieniem wszystkich usterek pozwala ubiegać się przyszłemu właścicielowi mieszkania o darmowe usunięcie usterek. Dzięki wykorzystaniu usług wykwalifikowanego specjalisty, przeprowadzając odbiór techniczny domu w Tarnowie można wychwycić wszelkie zniszczenia, które może zapragnąć ukryć nieuczciwy inwestor. Dodatkowo, mając wsparcie doświadczonych specjalistów, unikniemy sytuacji, w której przedstawiciel dewelopera potraktuje nas lekceważąco, wykorzysta brak wiedzy lub będzie chciał zaproponować niekorzystne rozwiązanie sprawy. W kwestii odbioru mieszkania małopolskie firmy deweloperskie czasem starają się uniknąć odpowiedzialności za wady wykonawcze. Staranna kontrola oddawanego lokalu pozwala oszczędzić właścicielom nieruchomości pieniądze, a także nerwów.

Specjalista do odbioru mieszkań Tarnów

Jeżeli czeka Państwa odbiór mieszkania w Tarnowie, nasza firma proponuje profesjonalne usługi, które umożliwią dokładną ocenę jego wykonania. Nasi kompetentni specjaliści dysponują dużą wiedzą i ciągle doskonalą się w zawodzie. Wieloletnie doświadczenie w kwestii jak odbiory mieszkań od dewelopera Tarnów powoduje, że wiemy na co zwrócić szczególną uwagę i jak dopilnować, by wszelkie defekty zostały zawarte w protokole. Jeżeli interesuje Państwa odbiór mieszkania, Tarnów to jedno z miast, gdzie świadczymy nasze usługi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zadzwoń do nas:

lub skontaktuj się z naszymi specjalistami