Kupno własnego lokum to pragnienie wielu osób. Rozważając taki zakup w Rzeszowie, mieszkania przez nas oglądane poddajemy szczegółowej analizie, sprawdzając wszystkie szczegóły propozycji. Zakupienie idealnego domu, spełniającego wszystkie nasze potrzeby poprzedzone jest długimi poszukiwaniami na rzeszowskim rynku wtórnym jak i rynku pierwotnym w Rzeszowie. W końcu, po latach czekania na nabyte mieszkanie, przychodzi czas na odbiór techniczny – chwila przed oddaniem lokalu do użytku, gdy reprezentant firmy deweloperskiej wraz z przyszłym właścicielem przygotowują raport, zawierający informacje o stanie domu i wszelkich możliwych mankamentach.

Dane kontaktowe

Już dzisiaj zarezerwuj swój termin odbioru!

W którym momencie następuje odbiór techniczny nieruchomości?

W kwestii takiej jak odbiór techniczny domu, Rzeszów to miejsce, gdzie należy przestrzegać regulacji, obowiązujących w całym państwie. Zgodnie z prawem, oddanie nieruchomości odbywa się po otrzymaniu przez inwestora pozwolenia na użytkowanie. Dopiero po odbiorze technicznym przychodzi czas na podpisanie umowy przenoszącej własność na kupującego mieszkanie. Chociaż wedle ustawy deweloperskiej samodzielny odbiór mieszkania deweloperskiego w Rzeszowie jest legalny, żeby uzyskać rzetelną ekspertyzę, dobrze skorzystać z usług fachowca, który na podstawie wiedzy i przy pomocy specjalistycznych narzędzi wyszczególni wszelkie możliwe mankamenty.

Odbiór mieszkania Rzeszów – czemu warto skorzystać z usług eksperta?

Powodów, dla których warto poradzić się doświadczonego fachowca jest wiele. Poniżej wskazujemy argumenty, które przemawiają za skorzystaniem z usług wykwalifikowanej firmy.

  • Nieposiadanie szczegółowej wiedzy o normach budowlanych, a także nieznajomość prawniczej terminologii, znajdującej się w dokumentacji umownej działa na szkodę przyszłego właściciela domu. Nierzadko elementy budynku, które na pierwszy rzut oka prezentują się nienagannie, tak naprawdę mogą wymagać naprawy. Błędy wykonawcze niekiedy mają związek z niekompetencją samych budowlańców.
  • Szukając fachowca, takiego jak specjalista od odbioru mieszkań, Rzeszów ma w ofercie wiele propozycji. Kompetentny inżynier zna wszystkie obowiązujące zasady i umie sprawdzić zastosowanie się do wymogów. Planując odbiór techniczny mieszkania, Rzeszów to miejsce, gdzie znajdziemy ekspertów, dzięki którym uzyskamy absolutną pewność, że odbierany lokal będzie skrupulatnie sprawdzony.
  • Odbiory mieszkań w Rzeszowie to dla przyszłych właścicieli wyjątkowo emocjonujący moment. Ekscytacja, związana z zbliżającą się zmianą mieszkania mogą oddziaływać na zdolność obiektywnej oceny stanu domu. By uniknąć późniejszych utrudnień związanych z reperowaniem wad wykonawczych, dobrze posłużyć się opinią osoby, która starannie zweryfikuje wykonanie poszczególnych elementów lokum.
  • Doświadczony specjalista ma świadomość od czego rozpocząć kontrolę, zna najpopularniejsze błędy popełniane przez ekipy wykończeniowe i posiada niezbędny sprzęt, który ułatwia mu sprawdzenie.

Odbiór mieszkania Rzeszów – co trzeba sprawdzić?

Wybierając się na odbiór mieszkania od dewelopera w Rzeszowie, wyjątkowo istotne jest, by sprawdzić lokal bardzo skrupulatnie. Analiza nie ogranicza się tylko do ocenienia czy ściany są równe, a posadzki równe. Kontroli poddaje się każdy centymetr lokalu, a do jej przeprowadzania wykorzystuje się fachowy sprzęt taki jak poziomice, kamery termowizyjne czy kątowniki. W sprawie jak odbiory mieszkań, Rzeszów oferuje ekspertów, którzy weryfikują takie elementy jak:

  • zgodność budynku z projektem,
  • równość ścian,
  • rozmiar lokalu
  • oraz dziesiątki innych aspektów.

Odbiór techniczny mieszkania w Rzeszowie – dlaczego fachowa ekspertyza jest tak ważna?

Lokale pozbawione defektów zdarzają się niezwykle rzadko. Zwykle podczas odbioru pojawiają się drobne wady. Nie należy ich ignorować, ponieważ kiedyś możemy zostać zmuszeni do przeprowadzania naprawy za własne pieniądze. W kwestii jak odbiory mieszkań Rzeszów to miejsce, w którym rzetelna ekspertyza stanu domu lokalu jest standardem. Przygotowanie protokołu z uwzględnieniem wszelkich wad wykonawczych pozwala starać się przyszłemu właścicielowi mieszkania o nieodpłatne usunięcie defektów. Dzięki skorzystaniu z usług specjalistów, przeprowadzając odbiór techniczny domu w Rzeszowie, można zdemaskować wszelkie zniszczenia, które może zapragnąć ukryć nieuczciwy deweloper. Dodatkowo, mając wsparcie kompetentnych fachowców, unikniemy przypadków, kiedy deweloper potraktuje nas pobłażliwie, wykorzysta brak wiedzy lub zechce zaproponować niekorzystne rozwiązanie. W sprawie odbioru mieszkania podkarpackie firmy deweloperskie mogą próbować uniknąć odpowiedzialności za wady wykonawcze. Skrupulatna kontrola oddawanego domu pozwala oszczędzić pieniądze oraz nerwy.

Specjalista do odbioru mieszkań Rzeszów

Jeżeli czeka Państwa odbiór mieszkania w Rzeszowie, nasze przedsiębiorstwo proponuje fachowe usługi, które pozwolą na dokładną ocenę jego wykonania. Nasi doświadczeni specjaliści dysponują dużą wiedzą i stale szkolą się w zawodzie. Długoletnie doświadczenie w kwestii jak odbiory mieszkań od dewelopera w Rzeszowie powoduje, że wiemy na co położyć szczególny nacisk. Jeżeli interesuje Państwa odbiór mieszkania, Rzeszów to jedno z miejsc, gdzie oferujemy naszą pomoc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zadzwoń do nas:

lub skontaktuj się z naszymi specjalistami