Nabycie własnego lokum to pragnienie wielu osób. Rozważając zakup domu w Krakowie, mieszkania poddajemy dokładnej analizie, weryfikując szczegóły każdej z dostępnych ofert. Znalezienie odpowiedniej propozycji, spełniającej wszystkie nasze wymagania poprzedzone jest czasochłonnymi poszukiwaniami zarówno na krakowskim rynku wtórnym, jak i rynku pierwotnym w Krakowie. Taki nabytek związany jest również z bardzo wysokimi kosztami. W końcu po długich oczekiwaniach na nabyty lokal, nadchodzi moment odbioru technicznego – procedura przed oddaniem nieruchomości do użytku, gdy reprezentant firmy deweloperskiej oraz przyszły właściciel sporządzają protokół, uwzględniający stan budynku i wszelkie potencjalne wady wykonawcze.

Dane kontaktowe

Już dzisiaj zarezerwuj swój termin odbioru!

Kiedy następuje odbiór techniczny mieszkania?

W kwestii jak odbiór techniczny domu, Kraków obowiązują takie same zasady, jak w całym kraju. Zgodnie z prawem, wydanie nieruchomości odbywa się po uzyskaniu przez dewelopera zezwolenia na użytkowanie. Dopiero po odbiorze technicznym ma miejsce zawarcie umowy przenoszącej własność na kupującego mieszkanie. Chociaż zgodnie z ustawą deweloperską samodzielny odbiór mieszkania deweloperskiego w Krakowie jest możliwy, aby uzyskać niezależną oraz rzetelną ekspertyzę, warto skorzystać z usług wykwalifikowanego inżyniera. Specjalista na podstawie wiedzy i przy pomocy odpowiednich narzędzi zlokalizuje wszystkie możliwe niedociągnięcia.

Odbiór mieszkania Kraków – czemu opłaca się skorzystać z usług specjalisty?

Powodów, dla których warto poradzić się doświadczonego fachowca jest kilka. Poniżej prezentujemy listę argumentów, które przemawiają za skorzystaniem z usług doświadczonej firmy.

  • Nieposiadanie kompletnej wiedzy o normach budowlanych i nieznajomość języka prawniczego działa na niekorzyść przyszłego właściciela lokum. Często mieszkania, które z początku wydają się bez zarzutu, tak naprawdę mogą wymagać poprawek. Występujące wady wykonawcze nierzadko mają związek z niekompetencją samej ekipy budowlanej.
  • Szukając fachowca, takiego jak specjalista od odbioru mieszkań, Kraków ma w ofercie wiele możliwości. Specjalista do odbiorów technicznych powinien wiedzieć o wszystkich obowiązujących normach i potrafić sprawdzić zastosowanie do wymogów. Planując odbiór techniczny mieszkania, Kraków to miasto, w którym znajdziemy ekspertów, dzięki którym uzyskamy absolutną pewność, że lokal zostanie skrupulatnie zweryfikowany.
  • Odbiory mieszkań w Krakowie to dla wielu przyszłych właścicieli nieruchomości bardzo ekscytujący moment. Emocje, związane z zbliżającą się zmianą mieszkania, mogą wpłynąć na zdolność oceny wykonania domu. Aby uniknąć problemów związanych z reperowaniem wad, warto powołać się na opinię osoby, która obiektywnie spojrzy na realizację wybranych aspektów.
  • Wykwalifikowany specjalista dokładnie wie, gdzie rozpocząć kontrolę, zna popularne usterki wykonywane przez ekipy wykończeniowe i posiada niezbędny sprzęt, który ułatwia mu sprawdzanie.

Odbiór mieszkania Kraków – co trzeba skontrolować?

Przygotowując się na odbiór mieszkania od dewelopera w Krakowie, wyjątkowo istotne jest, żeby sprawdzić je bardzo dokładnie. Kontroli poddaje się każdy centymetr mieszkania, a do weryfikacji używa się fachowego sprzętu takiego jak mierniki wilgotności, dalmierze laserowe czy kamery termowizyjne. W kwestii takiej jak odbiory mieszkań, Kraków ma w ofercie fachowców, którzy sprawdzają takie elementy jak:

  • zgodność nieruchomości z projektem,
  • osadzenie i szczelność okien,
  • metraż lokalu
  • oraz dziesiątki innych elementów.

Odbiór techniczny mieszkania Kraków – czemu fachowa ocena jest tak ważna?

Lokale pozbawione mankamentów zdarzają się wyjątkowo rzadko. Zwykle podczas odbioru technicznego na jaw wychodzą niewielkie wady wykonawcze. Nie warto jednak ich ignorować, ponieważ w przyszłości możemy być zmuszeni do zrobienia poprawek na własny koszt. W kwestii jak odbiory mieszkań Kraków to miejsce, w którym rzetelna weryfikacja stanu lokalu jest obowiązującym standardem. Sporządzenie raportu z uwzględnieniem wszystkich mankamentów umożliwia przyszłemu właścicielowi ubieganie się o nieodpłatne usunięcie wad. Dzięki usługom kompetentnego inżyniera, przeprowadzając odbiór techniczny domu w Krakowie można wychwycić wszelkie wady, które może chcieć zamaskować nieuczciwy inwestor. Dodatkowo, mając wsparcie ekspertów, unikniemy przypadków, kiedy deweloper potraktuje nas pobłażliwie, wykorzysta niewiedzę lub zechce zaoferować niekorzystne rozwiązanie problemu. W sprawie odbioru mieszkania małopolskie przedsiębiorstwa deweloperskie czasem próbują uniknąć odpowiedzialności za powstałe wady wykonawcze. Szczegółowa weryfikacja lokalu pozwala oszczędzić zarówno nerwy, jak i pieniądze.

Specjalista do odbioru mieszkań Kraków

Jeżeli czeka Państwa odbiór mieszkania w Krakowie, nasze przedsiębiorstwo proponuje profesjonalne usługi, które umożliwią dokładną ocenę jego wykonania. Nasi specjaliści dysponują dużą wiedzą i ciągle doskonalą się w branży. Długoletnie doświadczenie w kwestii takiej jak odbiory mieszkań od dewelopera w Krakowie sprawia, że wiemy na co zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli interesuje Państwa odbiór mieszkania, Kraków to jedno z miejsc, gdzie proponujemy nasze usługi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zadzwoń do nas:

lub skontaktuj się z naszymi specjalistami