Kupno własnego mieszkania to marzenie wielu ludzi. Rozważając kupno domu w Kielcach, mieszkania poddajemy dokładnej analizie, sprawdzając najdrobniejsze elementy dostępnych ofert. Zakupienie perfekcyjnego domu, odpowiadającego na wszystkie nasze wymagania poprzedzone jest mozolnymi poszukiwaniami na kieleckim rynku wtórnym, jak i rynku pierwotnym w Kielcach. Taki zakup wiąże się także z wielkimi kwotami. W końcu po latach oczekiwań na zakupiony lokal nadchodzi czas na odbiór techniczny – chwila przed oddaniem domu do użytku, kiedy reprezentant przedsiębiorstwa deweloperskiego wraz z przyszłym właścicielem przygotowują protokół, uwzględniający stan domu i wszelkie możliwe usterki.

Dane kontaktowe

Już dzisiaj zarezerwuj swój termin odbioru!

W którym momencie następuje odbiór techniczny lokalu?

W kwestii  jak odbiór techniczny domu, Kielce zmuszone są do przestrzegania regulacji obowiązujących w całym kraju. Zgodnie z ustawą wydanie lokalu ma miejsce po otrzymaniu przez inwestora zgody na użytkowanie. Dopiero po odbiorze technicznym następuje zawarcie umowy przenoszącej własność na nabywającego mieszkanie. Chociaż zgodnie z ustawą deweloperską samodzielny odbiór mieszkania deweloperskiego w Kielcach to w pełni legalne posunięcie, aby uzyskać niezależną oraz rzetelną ekspertyzę, dobrze skorzystać z usług specjalisty, który dzięki wiedzy i przy wykorzystaniu właściwych sprzętów wyszczególni wszelkie potencjalne usterki.

Odbiór mieszkania Kielce – czemu warto skorzystać z usług specjalisty?

Powodów, dla których warto poradzić się wyspecjalizowanego eksperta jest wiele. Poniżej omawiamy listę argumentów, które zachęcają do skorzystania z usług wykwalifikowanej firmy.

  • Nieposiadanie szczegółowej wiedzy o normach budowlanych i nieznajomość prawniczych sformułowań, zawartych w dokumentacji umownej działa na szkodę przyszłego właściciela mieszkania. Często fragmenty konstrukcji, które wstępnie wydają się bez zarzutu, w rzeczywistości mogą potrzebować naprawy, a mankamenty często biorą się budowlańców.
  • Poszukując fachowca, takiego jak specjalista od odbioru mieszkań, Kielce oferuje wiele wariantów. Zaprawiony profesjonalista opanował wszystkie obowiązujące standardy i umie zweryfikować zastosowanie się do restrykcji. Planując odbiór techniczny mieszkania, Kielce to miasto, w którym znajdziemy ekspertów, dzięki którym zdobędziemy absolutną pewność, że odbierany lokal będzie kompletnie zweryfikowany.
  • Odbiory mieszkań w Kielcach to dla wielu przyszłych właścicieli wyjątkowo emocjonująca chwila. Uczucia, związane z nadchodzącą przeprowadzką mogą wpłynąć na zdolność sprawdzenia stanu lokalu. By później uniknąć utrudnień wiążących się z reperowaniem mankamentów, dobrze powołać się na opinię osoby, która obiektywnie przeanalizuje realizację poszczególnych elementów wnętrza.
  • Doświadczony fachowiec dokładnie ma świadomość gdzie rozpocząć kontrolę, zna najsłynniejsze wady wykonywane przez ekipy budowlane i ma niezbędny sprzęt, który ułatwia, mu zadanie.

Odbiór mieszkania Kielce – co należy sprawdzić?

Wybierając się na odbiór mieszkania od dewelopera w Kielcach, wyjątkowo istotne jest, by obejrzeć mieszkanie bardzo skrupulatnie. Sprawdzanie nie ogranicza się jedynie do sprawdzenia czy ściany są pionowe, a podłogi poziome. Ocenie poddaje się każdy milimetr powierzchni, a do weryfikacji wykorzystuje się fachowy sprzęt taki jak kątowniki, mierniki wilgotności czy dalmierze laserowe. W sprawie jak odbiory mieszkań, Kielce maką w ofercie inżynierów, którzy weryfikują takie elementy jak:

  • zgodność lokum z umową, projektem i obowiązującymi w Polsce normami,oraz wiele innych elementów.

Odbiór techniczny mieszkania Kielce – dlaczego fachowa ekspertyza jest tak istotna?

Lokale pozbawione mankamentów pojawiają się wyjątkowo rzadko. Zwykle podczas odbioru pojawiają się niewielkie mankamenty. Nie warto ich ignorować, ponieważ później możemy zostać zmuszeni do zrobienia poprawek za własne pieniądze. W kwestii jak odbiory mieszkań, Kielce to miasto, w którym obiektywna ocena stanu mieszkania lokalu jest normą. Specjalistyczna weryfikacja pozwala głównie uniknąć późniejszych problemów z ewentualnymi naprawami i wiążących się z nimi nerwami. Przygotowanie protokołu z uwzględnieniem wszystkich  mankamentów pozwala ubiegać się przyszłemu właścicielowi domu o darmowe usunięcie usterek. Dzięki wykorzystaniu usług doświadczonego inżyniera, przeprowadzając odbiór techniczny domu w Kielcach można zlokalizować wszelkie usterki, które może zapragnąć zamaskować nieuczciwy inwestor. Dodatkowo, mając wsparcie doświadczonych specjalistów, unikniemy przypadków, kiedy inwestor potraktuje nas lekceważąco, wykorzysta niewiedzę lub będzie chciał zaoferować niekorzystne rozwiązanie problemu. W sprawie odbioru mieszkania kieleckie przedsiębiorstwa deweloperskie czasem próbują uniknąć odpowiedzialności za wady wykonawcze. Dokładna kontrola oddawanego domu pozwala oszczędzić nerwy oraz pieniądze.

Specjalista do odbioru mieszkań Kielce

Jeśli czeka Państwa odbiór mieszkania w Kielcach, nasza firma proponuje profesjonalne usługi, które umożliwią rzetelną ocenę jego wykonania. Nasi doświadczeni eksperci dysponują dużą wiedzą i ciągle szkolą się w zawodzie. Wieloletnie doświadczenie w kwestii jak odbiory mieszkań od dewelopera w Kielcach powoduje, że wiemy na co zwrócić szczególną uwagę i jak dopilnować, by wszystkie usterki zostały zawarte w protokole. Jeżeli interesuje Państwa odbiór mieszkania, Kielce to jedno z miast, gdzie proponujemy naszą pomoc. Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zadzwoń do nas:

lub skontaktuj się z naszymi specjalistami