Kupno własnego lokum to pragnienie wielu ludzi. Rozważając zakup lokalu w Katowicach, mieszkania poddajemy szczegółowej analizie, weryfikując najmniejsze szczegóły dostępnych ofert. Nabycie perfekcyjnego domu, odpowiadającego na wszystkie nasze oczekiwania, poprzedzone jest mozolnymi poszukiwaniami na katowickim rynku wtórnym, jak i rynku pierwotnym w Katowiach. Taki nabytek związany jest również ze sporymi pieniędzmi. W końcu po latach oczekiwań na zakupiony lokal przychodzi czas na odbiór techniczny – moment przed oddaniem lokalu do użytku, w którym reprezentant przedsiębiorstwa deweloperskiego wraz z przyszłym właścicielem przygotowują protokół, przedstawiający stan mieszkania i wszelkie potencjalne wady.

Dane kontaktowe

Już dzisiaj zarezerwuj swój termin odbioru!

W którym momencie następuje odbiór techniczny nieruchomości?

W sprawie takiej jak odbiór techniczny domu Katowice zobowiązane są do trzymania się praw obowiązujących w całym państwie. Zgodnie z prawem oddanie budynku ma miejsce po otrzymaniu przez dewelopera zgody na użytkowanie. Dopiero po odbiorze technicznym przychodzi czas na podpisanie kontraktu przenoszącego własność na nabywającego mieszkanie. Choć zgodnie z ustawą deweloperską samodzielny odbiór mieszkania deweloperskiego w Katowicach to w pełni prawomocne posunięcie, w celu uzyskania niezależnej oraz rzetelnej ekspertyzy, dobrze skorzystać z usług specjalisty, który na podstawie wiedzy i przy pomocy właściwych sprzętów wyszczególni wszelkie możliwe niedociągnięcia budowlane.

Odbiór mieszkania w Katowicach – czemu dobrze skorzystać z usług specjalisty?

Współpraca z ekspertem przy odbiorze lokum jest ważna z kilku powodów. Poniżej przedstawiamy spis argumentów, które zachęcają do skorzystania z usług doświadczonego przedsiębiorstwa.

  • Nieposiadanie szczegółowej wiedzy o restrykcjach budowlanych, a także nieznajomość prawniczych wyrażeń, znajdujących się w dokumentach działa na szkodę przyszłego właściciela lokalu. Przeważnie fragmenty konstrukcji, które na pierwszy rzut oka prezentują się nienagannie, w rzeczywistości mogą wymagać naprawy, a wady wykonawcze nierzadko biorą się z zespołu budowlanego.
  • Szukając eksperta, takiego jak specjalista od odbioru mieszkań, Katowice oferują sporo wariantów. Kompetentny fachowiec zna wszystkie obowiązujące reguły i potrafi sprawdzić zastosowanie się do restrykcji. Planując odbiór techniczny mieszkania, Katowice to miasto, w którym spotkamy ekspertów, dzięki którym zdobędziemy całkowitą pewność, że odbierany dom będzie dokładnie zweryfikowany.
  • Odbiory mieszkań w Katowicach to dla niejednych przyszłych właścicieli wyjątkowo emocjonujący moment. Uczucia, wiążące się ze zbliżającą się zmianą mieszkania mogą oddziaływać na umiejętność analizy stanu domu. Żeby w przyszłości uniknąć kłopotów związanych z naprawą wad, warto powołać się na opinię osoby, która obiektywnie zweryfikuje realizację wybranych elementów lokum.
  • Kompetentny specjalista dokładnie wie, od czego rozpocząć sprawdzanie, zna najpopularniejsze usterki popełniane przez zespoły budowlane i posiada niezbędny sprzęt, który ułatwia, mu sporządzenie protokołu.

Odbiór mieszkania w Katowicach – co należy skontrolować?

Wybierając się na odbiór mieszkania od dewelopera w Katowicach, wyjątkowo ważne jest, by obejrzeć dom bardzo skrupulatnie. Oglądanie nie ogranicza się jedynie do przeanalizowania czy ściany są pionowe, a podłogi poziome. Analizie poddaje się każdy centymetr wnętrza, a do weryfikacji wykorzystuje się zaawansowany sprzęt taki jak kątowniki, mierniki wilgotności czy dalmierze laserowe. W kwestii takiej jak odbiory mieszkań Katowice mają w ofercie fachowców, którzy sprawdzają takie elementy jak:

  • zgodność lokalu z umową, projektem i obowiązującymi w Polsce normami, oraz dziesiątki innych cech.

Odbiór techniczny mieszkania w Katowicach – czemu fachowa ekspertyza jest tak ważna?

Pomieszczenia pozbawione usterek pojawiają się wyjątkowo rzadko. Zazwyczaj podczas odbioru pojawiają się drobne defekty. Nie należy ich bagatelizować, ponieważ w późniejszym czasie możemy zostać zmuszeni do zrobienia napraw za własne pieniądze. Katowice to miejsce, gdzie rzetelna ocena stanu lokalu podczas odbioru mieszkań jest normą. Fachowa ekspertyza umożliwia przede wszystkim uniknąć późniejszych problemów z ewentualnymi naprawami i związanych z nimi nerwami. Sporządzenie raportu z uwzględnieniem wszelkich mankamentów, umożliwia staranie się przyszłemu właścicielowi lokum o nieodpłatne usunięcie defektów. Dzięki wykorzystaniu usług kompetentnego fachowca, przeprowadzając odbiór techniczny domu czy mieszkania w Katowicach, można zdemaskować wszelkie defekty, które pragnął zamaskować nieuczciwy inwestor. Co więcej, posiadając wsparcie doświadczonych specjalistów, unikniemy przypadków, kiedy deweloper potraktuje nas pobłażliwie, wykorzysta niewiedzę lub będzie chciał zaproponować niekorzystne rozwiązanie kłopotu. W kwestii odbioru mieszkania, śląskie przedsiębiorstwa deweloperskie czasem starają się uniknąć odpowiedzialności za wady wykonawcze. Szczegółowa weryfikacja oddawanego mieszkania pozwala oszczędzić pieniądze i nerwy.

Specjalista do odbioru mieszkań w Katowicach.

Jeśli czeka Państwa odbiór mieszkania w Katowicach, nasze przedsiębiorstwo oferuje profesjonalne usługi, które pozwolą na rzetelną ocenę jego wykonania. Nasi doświadczeni eksperci dysponują szeroką wiedzą i stale szkolą się w branży. Wieloletnie doświadczenie w kwestii takiej jak odbiory mieszkań od dewelopera w Katowicach powoduje, że pamiętamy, na co położyć nacisk i jak dopilnować, by wszelkie wady zostały zawarte w protokole. Jeżeli interesuje Państwa odbiór mieszkania, Katowice to jedno z miast, gdzie świadczymy nasze usługi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zadzwoń do nas:

lub skontaktuj się z naszymi specjalistami